• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
2
فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

وقوع ۴ هزار و ۵۰۰ تصادف در نوروز امسال

  • کد خبر : 9283
  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۸:۵۵
وقوع ۴ هزار و ۵۰۰ تصادف در نوروز امسال
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در مجموع راه‌های شهری و برون‌شهری استان اصفهان ۴ هزار و ۵۰۰ مورد تصادف اعم از خسارتی، جرحی و فوتی رخ داد که در این تصادفات ۹۰۵ نفر مجروح و ۴۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

به گزارش ریاح، سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهارداشت: طرح نوروزی فرماندهی انتظامی استان اصفهان به منظور ایجاد امنیت و آرامش بیشتر برای شهروندان و مسافران نوروزی در دو حوزه انتظامی و ترافیکی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته کلید زده شده و تا امروز ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه داشت.

وی افزود: در این مدت بیش از  ۲۷ میلیون تردد خودرو در جاده‌های استان ثبت شد و بیش از ۲ میلیون مسافر نیز وارد استان شد و از اماکن گردشگری و تاریخی استان بازدید کردند که ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته از رضایتمندی بالای مسافران نسبت به خدمات ارائه شده از سوی پلیس به آنان حکایت دارد.

میرحیدری با اشاره به اقدامات این فرماندهی در زمینه پیشگیری از سرقت در  نوروز ۱۴۰۱ گفت: در این مدت با تلاش شبانه‌روزی و جهادی مأموران، افزایش گشت‌های انتظامی و کنترل و مهار مجرمان و به ویژه مجرمان سابقه‌دار شاهد امنیت مطلوب و خوبی در استان بودیم و براساس آمارهای به دست آمده در این مدت سرقت به عنف ۵۱ درصد، سرقت داخل خودرو ۳۱ درصد، سرقت مغازه ۲۵ درصد، سرقت خودرو ۱۰ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۵ درصد، کیف قاپی ۵۱ درصد و سرقت احشام ۱۸ درصد و سرقت‌های مهمه ۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کاهش ۴۰ درصدی جرایم خشن در نوروز ۱۴۰۱ خبر داد و بیان کرد: وقوع شرارت ۲۵ درصد، جعل ۱۳ درصد، کلاهبرداری ۳ درصد، جرایم مالی و اقتصادی ۵۰ درصد، نزاع و درگیری فردی ۲۷ درصد و نزاع دسته جمعی ۷۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

کشف ۱۴ تن مواد مخدر در ایام نوروز

وی ادامه داد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر مأموران این فرماندهی موفق شدند در نوروز ۱۴۰۱  نزدیک به ۱۴ تُن انواع مواد مخدر شامل تریاک، هروئین و حشیش را کشف کرده و ۵۶ قاچاقچی و ۳۳۳ خرده‌فروش مواد افیونی را دستگیر کنند.

میرحیدری با اشاره به اجرای طرح آرامش با هماهنگی مرجع قضایی، استانداری، بهزیستی و سایر دستگاه‌های مرتبط به منظور جمع‌آوری معتادان متجاهر و دورکردن آن‌ها از فضای شهرها در ایام نوروز گفت: در این طرح ۲ هزار و ۶۴ معتاد متجاهر دستگیر و با تعاملات صورت گرفته تحویل کمپ‌ها شدند که این اقدام تأثیر بسیار زیادی در افزایش امنیت جامعه و کاهش سرقت‌های خرد داشت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به کشف ۷۵ قبضه اسلحه غیرمجاز توسط مأموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی طی ایام نوروز امسال افزود: ۶۲ قبضه از این سلاح‌ها شکاری و ۱۳ قبضه از این سلاح‌ها نیز جنگی بودند.

وی با اشاره به عملکرد این فرماندهی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد: با توجه به اینکه شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری با موضوع تولید و اشتغال نامگذاری شد، به همین جهت برای تحقق این شعار در راستای مبارزه با قاچاق کالاهای خارجی که یکی از موانع اصلی بر سر راه تولیدگران و اشتغال جوانان است، تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شد.

کشف ۳۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در ایام نوروز

میرحیدری اضافه کرد: در همین راستا مأموران ما موفق شدند در نوروز امسال ۳۰۰ میلیارد ریال انواع کالاهای خارجی قاچاق شامل لوازم خانگی، خشکبار، پوشاک، خودرو، موتورسیکلت، موتور و قطعات خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی را کشف، ۵۹ دستگاه خودروی سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را توقیف و ۹۱ نفر را در این رابطه دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به وضعیت تصادفات در ایام نوروز گفت: در مجموع راه‌های شهری و برون‌شهری ۴ هزار و ۵۰۰ مورد تصادف اعم از خسارتی، جرحی و فوتی رخ داد که در این تصادفات ۹۰۵ نفر مجروح و ۴۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند که از نظر تعداد مجروحان با ۴ درصد و از نظر تعداد جان باختگان با ۱۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه رو بودیم.

وی جمع کل تصادفات در راه‌های درونشهری استان را ۳ هزار و ۹۵۶ مورد اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در نوروز امسال ۴۹۷ نفر در ۴۱۳ تصادف درون‌شهری مجروح و ۱۲ نفر نیز در ۱۲ تصادف جان خود را از دست دادند که به ترتیب از نظر تعداد مجروحان با ۱۵ درصد و از نظر جان باختگان با ۵۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

میرحیدری ادامه داد: در ایام نوروز امسال تعداد ۵۴۴ مورد تصادف در راه های برون‌شهری استان رخ داد که ۴۰۸ نفر در ۲۰۱ مورد تصادف مجروح و ۳۶ نفر نیز در ۳۱ تصادف فوتی جان خود را از دست دادند که به ترتیب از نظر تعداد مجروحان با ۱۶ درصد و از نظر تعداد جان باختگان نیز با ۱۶ درصد افزایش مواجه بودیم، اما در مجموع از نظر تعداد کل تصادفات راه‌های برونشهری استان ۳۱ درصد و از نظر تعداد تصادفات خسارتی  ۴۴ درصد کاهش را شاهد بودیم.

برقراری ۱۲۹ هزار تماس در ایام نوروز با پلیس ۱۱۰

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح فرهنگی، اعتقادی و اقناعی سلمان محمدی با مشارکت مجمع رهروان امر به معروف، ستاد احیای امر به معروف و جامعه روحانیت استان گفت: این طرح در ایام نوروز در ۱۲۰ نقطه شهر اصفهان اجرا و سعی شد تا به جای اقدامات سلبی، با کار ایجابی، فرهنگی و اقناعی افراد بدپوشش مورد مشاوره قرار گیرند و با زبان نرم و استفاده از فنون روانشناسی، فلسفه پوشش و فواید آن برای این افراد بیان شود که این طرح با اقبال عمومی همراه شد.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی ۲۴ ساعته مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در ایام نوروز بیان کرد: در این مدت ۱۲۹ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شد که ۴۲ درصد این تماس‌ها منجر به انجام عملیات و حضور مأموران در صحنه شده، ۵۴ درصد از این تماس‌ها منجر به ارائه مشاوره و راهنمایی تماس گیرندگان از سوی اپراتوران و ۴ درصد از این تماس‌ها نیز غیرمرتبط بودند.

میرحیدری با تقدیر و تشکر از همکاری، همراهی و مشارکت همه مردم و دستگاه‌های استان با بخش‌های مختلف این فرماندهی خاطرنشان کرد: امنیت در تمام ابعاد آن نیازمند مشارکت و همراهی همه مردم و دستگاه‌ها است، بنابراین در سال جدید هم انتظار داریم این روند همچنان ادامه یابد و بتوانیم با یاری یکدیگر نظم و امنیت مطلوب در استان را حفظ کرده ارتقا دهیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه : http://riahnews.ir/?p=9283

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.