• امروز : دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 11 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Monday - 17 June - 2024
8
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان

نیروی انتظامی تکیه گاه مردم و بازوی قدرتمند نظام است/ ناجا؛ پا در رکاب برای تحقق تمدن اسلامی

  • کد خبر : 807
  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
نیروی انتظامی تکیه گاه مردم و بازوی قدرتمند نظام است/ ناجا؛ پا در رکاب برای تحقق تمدن اسلامی
نماینده ولی فقیه در استان نیروی انتظامی را تکیه گاه مردم و بازوی قدرتمند نظام عنوان کرد و گفت: الحمدلله مردم به این نیرو بیش از سایر دستگاه ها اعتماد دارند و اگر حرفی را از آن بشنوند قطعاً قبول می کنند چون می دانند که حرف پلیس به نفع آنها است.

به گزارش ریاح نیوز، آیت الله “سید یوسف طباطبایی نژاد” در دیدار سردار “قاسم رضایی”جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت، اظهارداشت: از نیروی انتظامی به خاطر اینکه دغدغه مسائل فرهنگی جامعه را دارد، تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: البته مسائل و مشکلات فرهنگی امروز جامعه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هم است که ایشان در این رابطه فرمودند: « ما در کار فرهنگی عقب هستیم و نتوانسته ایم آن طور که در خور و شأن نظام جمهوری اسلامی است، کار فرهنگی انجام دهیم.»

آیت الله طباطبایی نژاد، انقلابی بودن را ویژگی بارز ناجا عنوان و خاطرنشان کرد: باعث افتخار است که هم بدنه پلیس کشور از نیروهای انقلابی و هم در راس آن، فرماندهان و مدیران انقلابی قرار دارند و در بسیاری از مسائل مانند روحانیون و خیلی مواقع فراتر از آنان پا در رکاب و مٌصر هستند که احکام اسلام در جامعه رعایت شود و تمدن اسلامی تحقق یابد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه پیاده کردن احکام اسلام در جامعه با نصیحت کردن محقق نمی شود، گفت: باید در کنار قانون و نصیحت کردن، اقتدار و برخوردهای قاطع و سختگیرانه با کسانی که در مقابل پیاده کردن احکام اسلام می ایستند نیز وجود داشته باشد.

وی از ناجا به عنوان بازوی قدرتمند نظام اسلامی یاد کرد و افزود: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیروی انتظامی بایستی در کنار عطوفت و مهربانی با مردم از قدرت بالا در برابر هنجارشکنان و قانون شکنان برخوردار باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، تنها راه مقابله با مواد مخدر را جلوگیری از مصرف آن عنوان و تصریح کرد: باید در این خصوص قوانین سختگیرانه ای وضع شود تا آن کسی که مواد مخدر مصرف می کند از تمام مواهب اجتماعی محروم شود.

وی افزود: به جای اینکه بگوییم اگر کسی معتاد شود با عواقب تلخی در آینده مواجه می شود باید بگوییم از ازدواج کردن محروم خواهد شد، نمی تواند به مسافرت برود،هیچ ملکی را نمی تواند به نام خود ثبت کند، گواهینامه رانندگی به وی داده نمی شود و در هیچ اداره دولتی و غیر دولتی او را راه نمی دهد.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: اگر این قانون وضع شود آن وقت کسی هم نمی تواند مواد مخدر را بفروشد چون خریداری برای مواد خود پیدا نمی کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا معتقدم نباید برخی از برنامه هایی که در ماه محرم سال های گذشته انجام می شد را امسال انجام داد به طور مثال ایستگاه های صلواتی که در آن نذری بدهند نباید شکل بگیرد و باید نیروی انتظامی از طریق گفت و گو با هیئت ها اجازه این کار را به آنها ندهد چون سلامتی مردم امروز از هر چیزی مهم تر است.

وی افزود: توصیه من به کسانی که قصد نذری دادن در ایام محرم را دارند این است که هزینه نذری خود را برای درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.

آیت الله طباطبایی نژاد، با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی تکیه گاه مردم است گفت: الحمد لله مردم به نیروی انتظامی بیش از سایر دستگاه ها اعتماد دارند و اگر حرفی را این نیرو به آنها بگوید قطعاً از آن قبول می کنند چون می دانند که حرف پلیس به نفع آنها است.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان در پایان برای همه فرماندهان و کارکنان ناجا از خداوند متعال آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد و گفت: باید اذعان کنم وجود سرداراشتری در رأس نیروی انتظامی که همواره دغدغه پیاده شدن مسائل دینی در جامعه را دارد یکی از افتخارات نظام اسلامی است و امیدوارم خداوند به وی و همه همکارانشان توفیق دهد تا در انجام ماموریت های خود موفق عمل کنند.

سردار” قاسم رضایی” نیز در دیدار با آیت الله “سید یوسف طباطبایی” نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، اظهارداشت: امروز نیروی انتظامی مورد وثوق مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بوده و بارها ایشان از این نیرو تقدیر کردند و لقب مجاهد فی سبیل الله را به این نیرو دادند و این کلمه مقدس را در مورد سازمان ناجا به کار بردند.

وی، نیروی انتظامی را از مردم، برای آنها و در خدمت جامعه دانست و گفت: امروز بزرگترین افتخار مجموعه فرماندهان و کارکنان ناجا، پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است.

سردار رضایی، تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری های مختلف میداندار است و در حوزه قاچاق کالا نیز با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی و کوتاه کردن دست دانه درشت ها در راستای تحقق شعار جهش تولید نقش آفرینی می کند.

ناجا در موضوع امنیت اخلاقی تنهاست

این مقام ارشد انتظامی اذعان کرد: در موضوع امنیت اخلاقی که دغدغه علما و مردم متدین است این نیرو واقعاً تنهاست و مجبور شده خودش به تنهایی کارهای ایجابی را انجام دهد در حالی که وظیفه این نیرو انجام این کار نیست.

وی افزود: در حوزه دریا هم با توجه به اینکه برخی از مردم تحت تاثیر شبکه های اجتماعی و کانال های ماهواره ای اقدام به هنجارشکنی در این مناطق می کنند طرحی به نام طرح امنیت دریا را در دستور کار قرار دادیم که در آن جا هم علی رغم اینکه مصوب شد تا دیگر دستگاه ها هم به میدان بیایند، باز می بینیم به غیر از بسیج و نیروهای داوطلب کسی با  نیروی انتظامی همراهی نمی کند.

رفع دغدغه های مردم، اولویت اصلی نیروی انتظامی

سردار رضایی، اولویت برنامه های ناجا را دغدغه های مردم عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های مردم سرقت است؛ در حوزه سرقت منزل و مغازه هرچند که ۹۰ درصد آنها با تلاش های پلیس کشف می شوند اما میزان بالای وقوع این نوع سرقت ها نشان می دهد که در این حوزه با خلاء های قانونی و مدیریتی مواجه هستیم.

لزوم پیوست امنیتی در ساخت وساز ها و صنعت خودرو

جانشین فرمانده ناجا بر لزوم پیوست امنیتی در ساخت و سازها تاکید و تصریح کرد: اگر به مسکن یا مغازه ای که در ساخت آن پیوست امنیتی رعایت نشده باشد پروانه ساخت ندهند قطعاً آمار وقوع سرقت ها پایین می آید؛ کار نیروی انتظامی، دستگاه قضائی و سازمان زندان ها کم می شود و از آن سو دغدغه مردم در این حوزه هم از بین رفته و احساس امنیت در جامعه بالا می رود.

وی بیشترین میزان وقوع سرقت خودرو را مربوط به خودروهای ساخت داخل عنوان کرد و گفت: مقدمات تهیه پیوست امنیتی در صنعت خودرو به پیشنهاد ناجا در شورای امنیت کشور مطرح و مورد استقبال مسئولان قرار گرفته و پلیس به دنبال ملزم کردن خودروسازان به رعایت پیوست امنیتی در تولید خودرو است.

آمادگی کامل پلیس در ماه محرم

سردار رضایی، با بیان اینکه نیروی انتظامی خود را سرباز ولایت می داند و تمام برنامه های خود را نیز براساس فرامین و منویات مقام عظمای ولایت تنظیم می کند، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) مبنی بر اینکه  عزاداری برای امام حسین (ع) نباید تعطیل شود، در این خصوص نیروی انتظامی برنامه ریزی خوبی کرده و  برای اجرای برنامه ها در تمام استان ها از آمادگی کامل برخوردار است.#

لینک کوتاه : http://riahnews.ir/?p=807

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.