• امروز : سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 23 July - 2024
5
رئیس مجلس:

مشکلات موجود در کشور نباید ما را از بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی دور کند

  • کد خبر : 5548
  • ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
مشکلات موجود در کشور نباید ما را از بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی دور کند
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات موجود در کشور چیزی از عظمت، ارزشها و قدرتهای انقلاب اسلامی کم نمی‌کند البته این موضوعات در جای خودش بسیار مهم است که باید حل‌وفصل شود اما این مشکلات نباید ما را از بزرگی‌ها و عظمتهای انقلاب دور کند.

به گزارش خبرنگار ریاح؛ محدباقر قالیباف امروز در همایش سراسری کارکنان عقیدتی ـ سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه “دو دوره خدمت برای بنده لذت‌بخش بود که یکی از آنها مربوط به دوران دفاع مقدس و بعد نیز مربوط به زمانی است که در نیروی انتظامی توفیق خدمت داشتم”، اظهار کرد: هر کاری، آمادگی می‌خواست و من شاید با آمادگی کامل وارد نیروی انتظامی نشدم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از ۱۵ سال است که از جهت کاری و مسئولیتی از دوستان از نیروی انتظامی فاصله گرفتم، دوران مسئولیتی من در نیروی انتظامی نسبت به سایر مسئولان این نیرو، کوتاه‌تر بود اما همیشه با خود فکرمی‌کنم چرا کار من در این برهه دلنشین بود.

وی تصریح کرد: هر چقدر در عمق و زمان به عقب برگردید، می‌بینید که مردم در این کشور همیشه موحد و خداپرست بودند، ویژگی مردم در این است که با ورود اسلام، همه جامعه ما، عاشق قرآن و مکتب اهل‌بیت(ع) شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز در آغاز قرن و در گام دوم انقلاب اسلامی باید برای تحقق این کارآمدی دین در اداره جامعه به‌طور جد تلاش کنیم و درک صحیحی داشته باشیم که موقعیت امروز انقلاب اسلامی بسیار خطیر است.

رئیس قوه مقننه با یادآوری اینکه “امروز حتماً مشکلاتی در حوزه مدیرتی و اجرایی داریم و امروز حتماً در صف مرغ هستیم”، گفت: این مشکلات هیچ چیزی را از عظمت، ارزشها و قدرتهای انقلاب اسلامی کم نمی‌کند البته این موضوعات در جای خودش بسیار مهم است که باید حل‌وفصل شود اما این مشکلات نباید ما را از بزرگی‌ها و عظمتهای انقلاب دور کند.

قالیباف با تصریح به اینکه این انقلاب مقابل ائمه کفر و ظلم ایستاده که این توفیق و عظمت بزرگی است، گفت: ببینید که چه کشورهایی با ظرفیتهای مادی فراوان، مقابل آمریکایی‌ها زانو می‌زنند و ذلت را می‌پذیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده زنده، پویا، اثر گذار و مبتنی بر فطرت اسنانها است، گفت: این زیبایی را در آغاز و پیروزی انقلاب اسلامی دیدیدم و در گام دوم انقلاب با همان سرزندگی، باید به دو رکن ایمان داشتن به سنتها الهی و مردم‌باوری ایمان داشته باشیم.

وی افزود: معتقدیم در مدت چهل سال گذشته، هر کجا به این دو رکن باور داشتیم و آنها را حفظ کردیم، موفق بودیم و هر کجا در دو رکن یا حتی یکی از آنها تردید پیدا کرده و در اجرای آن سستی داشتیم، ناموفق بودیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: باید در گام دوم اتقلاب اسلامی مبتنی بر دو رکن کار را پیش ببریم و این فرصت را از دست ندهیم، به سرعت ‌می‌توان تحول را ایجاد کرد، برخی‌ها ناامید هستند، برخی حرفهای دیگری می‌زنند، برخی از گذشته خود پشیمانند، برخی از از ابتدا قبول نداشته و امروز نیز فرصت‌طلبی و سم‌پاشی می‌کنند اما ما با همه وجود انقلاب را دوست داریم و پای آن می‌ایستیم.

رئیس قوه مقننه متذکر شد: امروز با تمام وجود افتخار می‌کنیم که به یکایک مردم عزیز با هر سلیقه و گرایش، خدمت‌گزاری کرده و باید بدانیم که می‌توانیم این تحول، پویایی و گام دوم را با نیروهای جوان، خلاق و متعد برداریم.

قالیباف به زمان خدمت خود در نیروی انتظامی مجدداً اشاره کرد و افزود: در زمان ورود به نیروی انتظامی، فکر می‌کردم، با یک سازمان فرسوده روبه‌رو هستم اما در همان چند ماه اول به اشتباه خود پی بردم، در زمان ورود به نیروی انتظامی، انبوه مشکلات را مشاهده کردم و بعد حداکثر ۱۴ تا ۱۵ دیدم این سازمان به این ظرفیت رسیده که مردم در زمانیکه در منزل خود در هر مکان و هر زمانی نشسته‌اند، می‌توانند با یک تلفن (۱۱۰) با پلیس تماس برقرار کرده و خدمات دریافت کنند، مهم این بود که ظرفیتهای این نیرو شناخته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این مهم این بود که نیروی انتظامی باور کرد که استعداد تحول را دارد، بیان کرد: امروز در حوزه اقتصاد این ظرفیت را باور نداریم اما این ظرفیت وجود دارد و به سرعت می‌توانیم در حوزه اقتصاد متحول شویم اما برخی این باور و ایمان را ندارند.

وی ادامه داد: امروز با همه وجود درک کردیم که نقش نیروی انتظامی فراتر از وظیفه سازمانی است، نیروی انتظامی وظیفه خطیر نظم‌بخشی و حفظ ارگانیک امنیت اجتماعی را عهده‌دار است و نیروی انتظامی این مأموریت را با تمام وجودش درک کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: جامعه یک موجود زنده است با موجود زنده نمی‌توان رابطه مکانیکی برقرار کرد؛ نیروی انتظامی باور کرد که باید در خدمت مردم باشد، باغبانی و امنیت را برای مردم برقرار کند، شاید زمانی شاخه آن بریده یا سمی به آن زده شود اما همواره بر این باور است که باید تنومند و پربارتر شود.

قالیباف با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی مردم و خدمت به جامعه را باور کرد و در خدمتش اعتمادسازی روی داد، با یادآوری ناامنی‌هایی که در شرق کشور به وقوع پیوسته بود، گفت: خیلی از سازمانها در آنجا مأموریت داشتند اما کمتر از ۱۴، ۱۵ ماه نیروی انتظامی، تمام مسئولیتها و مأموریتها را برعهده گرفت، آنها را به درستی اجرا و امنیت را در شرق کشور برقرار کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انتظای نشان داد که به این دو رکن (ایمان داشتن به سنتها الهی و مردم‌باوری) باور دارد، یادآور شد: امروز عظمت انقلاب اسلامی را شاهدیم، امروز می‌بینیم که امریکایی‌ها زانو می زنند البته سختی هم داریم، این سختی‌های عرصه اقتصادی و فرهنگی، ریشه در مشکلات مربوط به خود ما دارد تا اینکه مربوط به دشمن باشد.

وی افزود: این پویایی و زنده بودن را می‌توان در تمام عرصه‌ها و کارآمدی دین در اداره جامعه قرار داد، می توان مشکلات اقتصادی، فرهنگی، آسیبهای اجتماعی را حل کرد؛ معتقدم اگر دست به دست هم دهیم، با روحیه جهادی و با مجاهدت تلاش کنیم، پیش برویم، همان باورهای انقلاب اسلامی، اندیشه‌های بلند حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری را اجرا کنیم و خدمت‌گزاری صادق برای مردم باشیم، وعده الهی مبنی بر پیروزی است و هیچ شک و تردیدی در آن وجود ندارد.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه امروز با یک برنامه پنج ساله می‌توانیم به ثبت اقتصادی برسیم، گفت: شرط تحقق این امر این است که به مردم و به جوانان خلاق اعتماد داشته باشیم، برخی اوقات گمان می‌کنیم باورها و اندیشه‌های ما مشکل دارد، خیر، مدیریت ما مشکل دارد، اندیشه و باروهای ما مسئولان اشکال دارد اگر بایستیم، این موفقیتها در یک قدمی ما است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه : http://riahnews.ir/?p=5548

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.