• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
9
سیاسی

قالیباف: ضرورت تعویق کنکور تا عبور از پیک کرونا/ کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید به‌زودی تشکیل می‌شود

  • کد خبر : 818
  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
قالیباف: ضرورت تعویق کنکور تا عبور از پیک کرونا/ کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید به‌زودی تشکیل می‌شود
رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از به بی توجهی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی وعده داده شده در کنکور دکتری گفت: به نظر می‌رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک‌تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک به مدت چند ساعت در آن وضعیت میسر است ضروری باشد.

به گزارش ریاح نیوز، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹) با تبریک عید قربان گفت: این عید سعید به معنای واقعی کلمه عید امتحان الهی و عید سربلندی مومنین در عبور از دشواری‌ها و امتحانات سخت است. هر گاه بتوانیم با ایمان کامل به وعده‌ها و سنت‌های خداوند از این دشواری‌ها عبور کنیم، ایمان و قدرت جدیدی به دست خواهیم آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ملت ما پس از ابتلائات منجر به وقوع انقلاب اسلامی قدرت شگرفی پیدا کرد تا از انقلاب محافظت کند و پس از عبور از فتنه‌های سال‌های اول انقلاب توان پیدا کرد تا در دفاع مقدس دلیرانه مقاومت کنیم.

وی افزود: با ایستادگی مردم در برابر انواع فتنه‌های داخلی دهه‌های دوم و سوم انقلاب در مدت زمانی کوتاه به چنان قدرتی دست یافتیم که پیچیده‌ترین نقشه‌های دشمنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خنثی کنیم و نظم جدیدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در منطقه غرب آسیا برقرار کنیم.

* طراحی پیچیده دشمن برای آسیب اقتصادی به مردم 

قالیباف خاطرنشان کرد: در زمان فعلی هم دشمنان مردم ایران برای آسیب اقتصادی به مردم طراحی پیچیده‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دادند، از همین رو اکنون در معرض امتحان بزرگ کارآمدی و حل مشکلات معیشتی جامعه قرار داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آموزه عید قربان به همه ما مسؤولان کشور این است که اگر به وعده‌های تخلف ناپذیر خداوند اعتماد کنیم، بدون نیرنگ و ظاهرسازی و به معنای واقعی کلمه اراده الهی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ محقق کنیم و به جای خودمحوری و خودرأیی، فداکاری و ایثار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار دهیم و خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکسره وقف خدمت به مردم، یعنی وظیفه شرعی خود کنیم پیروزی ما حتمی است و با عبور از این مرحله ان‌شاءالله مردم ایران قدرتی مضاعف خواهند یافت و از مشکلات کشور کاسته خواهد شد.

* اگر مجلس متحول شود، موتور تحول کشور به حرکت در می‌آید

وی افزود: نقش مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم ایران برای عبور از این مرحله دشوار اساسی و حیاتی است. اگر مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متحول کنیم و پیگیر مشکلات معیشتی مردم باشیم، موتور تحول و مدیریت مشکلات در کشور به حرکت درمی‌آید و اگر مجلسی ضعیف داشته باشیم، موتور پیشرفت کشور متوقف خواهد شد.

قالیباف خاطرنشان کرد: از همین رو تحول مجلس و شکل گرفتن مجلس قوی و فعال شرط لازم برای تحول اقتصاد کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خدا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاکریم که نظارت مردم بر تمامی رفتارها و تصمیم‌های مجلس بسیار بیشتر از دوره‌های گذشته است و این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نعمت الهی می‌دانیم. نظارت مردمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گامی اساسی در راستای پیشرفت کشور قلمداد می‌کنیم.

وی افزود: وقتی انتظار از یک فرد زیاد است و به اقدامات او امید دارید، در برابر او سختگیرانه عمل می‌کنید. توجه مردم به تمامی تصمیمات این دوره از مجلس نشان‌دهنده همین امید و انتظار عمومی است و همه ما نمایندگان در قبال این انتظار وظیفه شرعی داریم.

* مطالبات مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سرمایه واقعی این مجلس می‌دانیم

قالیباف ادامه داد: از همین رو مطالبات مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سرمایه واقعی این مجلس می‌دانیم، قدردان دقت نظرها، مطالبات، نگرانی‌ها و فریادهای از سر دلسوزی مردم هستیم و از تمامی مردم عزیز تقاضا می‌کنیم تا در ادامه نیز همین طور مطالبه‌گرانه بر مجلس نظارت کنند و به کوچک‌ترین نکات حساس باشند و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با صدای بلند و رسا مطالبه کنند تا قطار مجلس با کمک خود مردم درجه‌ای از ریل اصلی و قانونی خود زاویه پیدا نکند.

* تحریم و تحریف دو لبه قیچی برای مسدود کردن مسیر پیشرفت ملت ایران 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز عید قربان نکات بسیار مهمی در خصوص دو جریان موازی تحریم و تحریف را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کردند. این دو جریان دو لبه یک قیچی هستند تا مسیر پیشرفت ملت ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مسدود سازند و کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به فروپاشی اقتصادی برسانند. مسیر تحریم به دنبال قفل کردن اقتصاد کشور و رساندن دولت به وضعیت ورشکستگی کامل بوده است که به فضل خداوند موفق نشده و موفق نخواهند شد.

وی افزود: برای به سرانجام رساندن جریان تحریم، جریان تحریف را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آغاز کردند تا مطالبات مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بربایند و با وارونه نمایی و بازنمایی رسانه‌ای خواسته‌های مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آنطور که مورد پسند دشمنان ملت ایران است نمایش دهند و با تحریف واقعیات کتمان قدرت کم‌نظیر انقلاب اسلامی و القای حس ناامیدی و کرختی مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از ایجاد تحول ناامید کنند.

* تحول قریب‌الوقوع است

قالیباف خاطرنشان کرد: آنها به خوبی می‌دانند که تا جوان‌های کشور به ایجاد تحول امیدوارند و نشاط دارند هر توطئه‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خنثی خواهند کرد. مشکلات هست، دشمنی‌ها هست، جریان‌های نفوذی به شدت مشغول خرابکاری هستند، اما بدانیم که تحول قریب‌الوقوع است. امید به آینده افراد سست‌عنصر و ناکارآمد و ناامید و یکجا نشین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از صحنه مدیریت کشور در عرصه‌های گوناگون کنار خواهد گذاشت و نیروهای جوان،‌ با استعداد، خلاق، امیدوار و انقلابی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ روی کار خواهد آورد. ناتوان‌ها کنار خواهند رفت و افراد توانمند چرخ تحول قریب‌الوقوع به نفع مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حرکت درخواهند آورد.

* جریان ناکارآمدی، دو جریان تحریم و تحریف را کامل می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جریان سومی وجود دارد که دو جریان تحریم و تحریف را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تکمیل می‌کند و آن جریان ناکارآمدی است؛ جریانی که مسؤولیت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تصرف می‌کند، ولی اولویت‌های کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت گوش می‌اندازد و باعث می‌شود تحریم‌ها اثر کند و تحریم‌ها واقعی جلوه کنند و کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سمت فروپاشی ذهنی سوق می‌دهند.

وی افزود: ناکارآمدها می‌دانند که سوت حرکت قطار گام دوم انقلاب اسلامی به صدا درآمده است و دیگر جوان‌های کارآمد و انقلابی نخواهند گذاشت آنها حرکت این قطار پرشتاب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کُند کنند و ستون پنجم دشمن خبیث ایران باشند. دوره کار و تلاش و پیگیری مشکلات اقتصادی مردم آغاز شده است. کاملا طبیعی است ک در این مسیر اشکالات و ضعف‌هایی وجود داشته باشد اما بی‌تردید حرکت پیش روی ما در جهت قوی‌تر کردن مردم و در نتیجه ایجاد ایران قوی خواهد بود و ایران قوی که با قوی شدن تک‌تک مردم ایران به دست خواهد آمد باعث پیروزی ما در جنگ اراده‌ها و شکست خوردن دو جریان تحریف و تحریم خواهد شد.

قالیباف خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همچون گذشته در سخنرانی روز عید قربان به طور صریح و شفاف اولویت‌های کشور در حوزه مسائل اقتصادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیان کردند. همه نمایندگان مجلس و بدنه کارشناسی و تخصصی توانمند این مجموعه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ موظف و مکلف می‌دانند که این اولویت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در رأس مسائل مورد توجه و پیگیری خود قرار دهند و از تمامی ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد آنها استفاده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسته اقتصاد مردمی برای پیگیری همین اولویت‌های اقتصادی در دستور کار مجلس قرار دارد و پیشبرد گام به گام آن که با توجه به ظرفیت‌های قانونی مجلس در تقنین و نظارت و با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی اقتصاد تحولات اساسی در وضعیت اقتصاد کشور به خصوص به نفع محرومان و مستضعفان رقم خواهد زد.

* خود را متعهد به ریل‌گذاری دقیق می‌دانیم

وی افزود: ما خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متعهد می‌دانیم این ریل گذاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با دقت انجام دهیم و با جدیت بر اجرایی شدن آن نظارت کنیم. انجام تغییر اساسی نیازمند اراده‌های استوار است و مجلس یازدهم چنین اراده‌ای دارد و تحول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رقم زد.

قالیباف خاطرنشان کرد: در بعد نظارت نیز به طور شفاف و دقیق و به روز بر تمامی جزئیات نظارت خواهیم کرد و مطالبه گری اصلی توجه به اولویت فوری اقتصاد خواهیم بود.

* کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید به زودی تشکیل می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از طرف دیگر رهبر معظم انقلاب تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از سران سه قوه مطالبه کرده‌اند که اعلام می‌کنم به زودی این کارگروه با حضور جمعی از متخصصین باتجربه و کارشناسان جوان تشکیل خواهد شد و روند فعالیت‌های آنان که به تصمیم‌گیری‌های کلان جهت خواهد داد و به طور شفاف به اطلاع عموم مردم خواهیم رساند.

* تعویق کنکور تا عبور از پیک کرونا ضروری است

وی افزود: پیگیر دلیل رعایت نشدن پروتکل‌های دقیق بهداشتی در کنکور سراسری هستیم، متأسفانه به وعده‌های داده شده در برگزاری کنکور دکتری عمل نشد و بی توجهی‌های تاسف‌آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت که خود نیازمند بررسی دقیق‌تر و پیگیری است. این کوتاهی‌ها، نگرانی مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خصوص برگزاری کنکور سراسری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر کرده است و بسیاری از نمایندگان شنونده نگرانی‌های والدین در خصوص سلامت فرزندان خود بودند.

قالیباف خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک‌تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک به مدت چند ساعت در آن وضعیت میسر است ضروری باشد. سلامت دانش‌آموزان عزیز ما خط قرمز مجلس است و کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس وظیفه دارند تا اطمینان از رعایت بهترین تصمیم در این خصوص مطالبات مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مسؤولان ذی‌ربط پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  

لینک کوتاه : http://riahnews.ir/?p=818

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.