• امروز : جمعه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 11 - شوال - 1445
  • برابر با : Friday - 19 April - 2024
5
سردار اشتری:

سالانه بیش از ۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می شود

  • کد خبر : 5557
  • ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
سالانه بیش از ۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می شود
فرمانده ناجا گفت: تأمین امنیت عمومی و در شرایط پیش رو تأمین امنیت انتخابات خط قرمز پلیس است و با قاطعیت، هوشیاری ، آمادگی همه جانبه و تسلط بر امور اجازه نمی‌دهیم حرکتی خلاف امنیت، واقع شود.

به گزارش ریاح، سردار حسین اشتری در همایش سراسری کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا به صورت (ویدئو کنفرانسی) و با شعار اقتدار معنوی، بصیرت انقلابی که صبح امروز در ستاد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا برگزار شد، اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی، هشت سال دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم عرصه نظم و امنیت کشور به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

قدردانی از دست اندرکاران برگزاری همایش

وی با تبریک حلول سال نو و ایام شعبانیه افزود: از دست اندرکاران برگزاری این همایش سراسری و ویدئو کنفرانسی به ویژه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا ادیانی؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، قدردانی می کنم که بیش از پنج هزار نفر از همکاران عزیزمان در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در اقصی نقاط کشور در این همایش سراسری شرف حضور دارند.

روند رو به رشد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ویژگی های برجسته رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: با روحیه ولایی، انقلابی و جهادی حضرت حجت الاسلام والمسلمین ادیانی و همکارانشان، امروز شاهد روند رو به رشد و تحولی این سازمان هستیم و ان شاء الله با پیروی از تدابیر مقام عظمای ولایت، این روند رو به رشد، هر روز شتابان تر باشد.  

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت سال ۱۴۰۰ یادآور شد: امسال به جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و سایر موضوعات ،  سال حساسی برای کشور است؛ از آنجایی که نیروی انتظامی مسئول تامین امنیت انتخابات است در تلاشیم چون سال های پیشین، وظیفه خطیر خود را قبل ، حین و پس از برگزاری انتخابات به نحو شایسته ای انجام دهیم.

تاکید بر هوشیاری و آمادگی همه جانبه

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی همواره مترصد آسیب به کشور و نظام هستند، بر لزوم هوشیاری و آمادگی همه جانبه تاکید کرد و گفت: در چنین شرایطی تلاش برای سلامت و امنیت انتخابات در کنار مشارکت و حضور حداکثری مردم حائز اهمیت است.

سردار اشتری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی درباره انتخابات مطرح کرد: برگزاری انتخاباتی با امنیت و سلامت کامل در کنار مشارکت حداکثری مردم باعث اقتدار کشور می شود و شایسته است که ما نیز با پیروی از معیارهایی که معظم له اعلام کردند به انتخاب‌اصلح کمک کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: نیروی انتظامی برنامه ریزی و تمرکز خود را درباره تامین امنیت انتخابات در بازه های زمانی قبل، حین ( تامین امنیت اماکن اخذ رأی و صندوق ها) و پس از برگزاری انتخابات، آغاز کرده است و خوشبختانه بر مبنای تجربیات موفقی که طی سال های گذشته در این خصوص داشته ایم، هر نوع فعالیت و تحرکی را رصد می کنیم تا خدشه ای بر امنیت وارد نشود.

تامین امنیت خط قرمز پلیس

وی تاکید کرد: تامین امنیت عمومی و در شرایط پیش رو تامین امنیت انتخابات خط قرمز ما است و با قاطعیت، هوشیاری ، آمادگی همه جانبه و تسلط بر امور اجازه نمی دهیم حرکتی خلاف امنیت، واقع شود.

تهیه اطلس امنیت انتخابات

سردار اشتری با اشاره به تهیه اطلس تامین امنیت انتخابات اضافه کرد: در راستای آمادگی روزافزون، اطلس امنیت انتخابات را ترسیم و تهیه کرده ایم و براساس رنگ بندی مشخص شده، تمرکز نیرویی خود را برای برگزاری انتخاباتی امن و باشکوه انجام می دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: وظیفه ملی و شرعی همه ما؛ حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است؛ و ان شاء الله انتخاباتی پرشور برگزار و فردی با روحیه ولایی، جهادی، پرتلاش، مردمی، دشمن ستیز، معتقد به جوان گرایی و اعتماد به ظرفیت های داخلی و … انتخاب شود؛ همه ما باید برای انتخاب کاندیدای اصلح تلاش کنیم.

تعیین اولویت های ماموریتی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین و تدوین اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال جاری نیز، چون سنوات گذشته به منظور کسب دستاوردهای روزافزون، اولویت های ماموریتی ناجا احصاء و تعیین شده است و در ۱۶ ماموریت اولویت دار ناجا از بعد ارتقاء فرهنگ دینی و انقلابی کارکنان تا تحقق پلیس هوشمند و حرفه ای شدن نیروها لحاظ شده است.

سردار اشتری با بیان اینکه مطابق فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر اینکه نیروی انتظامی مجموعه ای نظامی، انتظامی و خدمات ده است ، خاطر نشان کرد: سالانه بیش از ۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می شود، بنابراین تلاش داریم با تعیین اولویت های ماموریتی ، بتوانیم این نیرو را از ابعاد مختلف تقویت و تجهیز کنیم، چرا که نتیجه حرفه ای تر شدن پلیس و کارآمدی نیروی انتظامی، بهبود روند خدمات دهی و ارتقاء رضایت مردمی است.

نیروی انسانی؛ بالاترین سرمایه ناجا

وی کارکنان را بالاترین سرمایه نیروی انتظامی برشمرد و افزود: بیشترین تکیه ما بر وجود نیروی انسانی متعهد، کارآمد، اخلاق مدار و حرفه ای است ، از طرفی تلاش  می کنیم که در راستای ارتقاء روحیه کاری و خدمتی سبزپوشان خدوم و ایثارگر ناجا تلاش کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به روسای عقیدتی سیاسی ناجا پلیس های ستادی ، تخصصی و فرماندهی انتظامی استان ها با اشاره به اهمیت تقویت بنیه دینی و انقلابی سبزپوشان ناجا یادآور شد: همکاران عزیزم در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا رسالت خطیر و حساسی بر عهده دارند، ان شاء الله همه ما به گونه ای عمل کنیم که مورد رضایت خداوند و مقام معظم رهبری مدظله العالی قرار بگیرد.

ملاک عمل پلیس اطاعت از رهبری و قانون گرایی

وی تاکید کرد: ما در چارچوب اطاعت از رهبری و قانون گرایی عمل می کنیم و خوشبختانه امروزه شاهدیم با همکاری خوبی که میان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، سازمان حفاظت اطلاعات ناجا وفرماندهی وجود دارد این مجموعه در مسیر رشد معنوی و سلامت است.

سردار اشتری یادآور شد: هدایت فکری، دینی، سیاسی و بصیرت افزایی سبزپوشان خدوم ناجا از وظایف اصلی و محوری همکارانم در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا می باشد و باید به گونه ای عمل کنیم که الگو و سرآمد باشیم.

آماده باش حداکثری نیروهای پلیس

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آماده باش حداکثری نیروهای پلیس در ایام و شرایط مختلف تقویمی و …، ادامه داد: به لطف و عنایت الهی و هماهنگی و همدلی آحاد فرماندهان، مدیران، افسران، کارمندان، درجه داران و سربازان نیروی عظیم انتظامی در طول سال همواره ماموریت های ذاتی و قانونی و جاری خود را به نحو شایسته ای انجام داده و در کنار این مهم در میدان مقابله با ویروس منحوس کرونا نیز دوشادوش کادر زحمتکش پزشکی، پرستاری و درمانی کشور بوده ایم.

سردار اشتری با قدردانی از زحمات مدافعان سلامت به تشریح اقدامات ناجا در فرآیند مقابله با ویروس کرونا پرداخت و یادآور شد: از زمان شیوع این ویروس منحوس، همکارانم در اقصی نقاط کشور از مرز تا مرکز دوشادوش کادر درمان به ایفای نقش پرداختند و این ایفای نقش در مولفه هایی چون برخورد با تشویش کنندگان اذهان عمومی، به ویژه در فضای مجازی، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، مقابله با احتکار اقلام مورد نیاز مردم و … ظهور و بروز کرد.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: از ابتدای آذر سال گذشته تاکنون در راستای اجرای طرح محدودیت تردد بیش از هفتصد و ۷۰ هزار نفر روز از نیروهای پلیس خدمات ارائه کردند و تا ریشه کن شدن این ویروس منحوس نیروی انتظامی در کنار انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، در این میدان نیز ماموریت ها را با قوت و قدرت دنبال می کند.

سرباز ولایت و خادم مردم هستیم

وی با تاکید بر اینکه افتخار می کنیم سرباز ولایت و خادم مردم هستیم به پیام مقام معظم  رهبری مدظله العالی همزمان با هفته ناجا در سال گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: پیام معظم له برای همه ما امیدآفرین و روحیه بخش بود و کسب رضایت ایشان را چون مدالی گرانبها بر سینه می دانیم.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامت از بالاترین نعمت ها است، افزود: پلیس امروز در خدمت مردم و برای امنیت و سلامت آنان است و خوشبختانه نه تنها مسئولیت و وظیفه مان را در حوزه امنیت به خوبی انجام داده ایم بلکه در حوزه سلامت و خدمات دهی به مردم در شرایط بحرانی شیوع کرونا نیز خوش درخشیده ایم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نظرسنجی برون سازمانی درباره نحوه خدمات دهی برخی دستگاه های کشور بیان کرد: خوشبختانه اعتماد عمومی مردم به نیروی انتظامی بر مبنای این نظرسنجی ارتقاء یافته و حائز رتبه شده ایم و این مهم را برای خود سرمایه می دانیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش پایانی سخنان خود گفت: لازم می دانم یک خداقوت و دست مریزاد جانانه به آحاد همکارانم از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها و جاده ها و در دورترین نقطه کشور بگویم که چنین ایثارگرانه و جهادی به مردم خدمت می کنند و ان شاء الله بتوانیم هر چه زودتر پلیس در تراز انقلاب اسلامی را محقق کنیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه : http://riahnews.ir/?p=5557

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.