• امروز : چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - شعبان - 1445
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
8
مقاومت

خبری که حاج قاسم در چنین روزی به جهان مخابره کرد

  • کد خبر : 8014
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۹:۵۲
خبری که حاج قاسم در چنین روزی به جهان مخابره کرد
«بوکمال» پایتخت داعش بود و باید این شهر از لوث داعشیان پاک می‌شد. حاج قاسم به شخصه،‌ فرماندهی عملیات را بر عهده گرفت؛ عملیاتی که در پایان آن، خبری را به جهان مخابره کرد که موجب خشم آمریکایی‌ها و مزدورانش شد.

به گزارش ریاح، چهار سال پیش در روزهای منتهی به آبان ماه سال ۱۳۹۶، حاج قاسم سلیمانی فرمانده میدانی مبارز با داعش در بوکمال در شرق استان دیرالزور سوریه بود. خبرها به زودی منتشر شده بود که این فرمانده شجاع ایرانی برای علمیات آزادسازی منطقه حضور دارد. این عملیات بزرگ که با مشارکت یگان‌های عملیاتی لشکر فاطمیون، مستشاران نظامی سپاه پاسداران، تیپ‌های حیدریون و زینبیون از چند هفته قبل از آن آغاز شده بود، با اعلام خبر آزادسازی آخرین دژ نظامی داعش به پایان رسید. در واقع ۳۰ آبان ماه در تقویم کشور، چهار سالی می‌شود که یادآور خبر مهم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خطاب به رهبر انقلاب است. پیامی که در پاسخ به آن، رهبر انقلاب بهترین هدیه برای بشریت امروزی توصیف کردند.


مدافعان حرم او را مانند نگینی در بر می‌گرفتند

حاج قاسم نه تنها فرمانده میدان بود، بلکه فرمانده قلب‌ها هم بود و مدافعان حرم از ته قلب او را دوست می‌داشتند. او در میدان نیز حواسش به حق‌الناس بود و در همین عملیات آزادسازی بوکمال نامه‌ای را به خط خودش به رشته تحریر در آورد. وقتی عملیات آزادسازی بوکمال به اتمام رسید، از همان جا دست به قلم شد و برای رهبرش نامه‌ای نوشت که برای همیشه در دل تاریخ ثبت شد.


حاج قاسم در این نامه ضمن معرفی خود، بابت استفاده از منزل به عنوان مقر، از صاحب خانه عذرخواهی کرده است

روایت حاج قاسم از فتنه خطرناک در جهان اسلام

حاج قاسم سلیمانی در این نامه خودش را سرباز رهبر انقلاب بیان کرده و با ارائه گزارشی از جنایت‌ها و قساوت‌های داعش علیه مردم اینچنین نوشت: ۶ سال قبل فتنه‌ای خطرناک شبیه فتنه‌های زمان امیرالمؤمنین (ع) که فرصت و حلاوت درک حقیقی اسلام ناب محمدی (ص) را از مسلمانان سلب نمود، این بار پیچیده و آغشته به سم صهیونیسم و استکبار همچون طوفانی ویرانگر، عالم اسلامی را درنوردید. این فتنه‌ خطرناک و مسموم با هدف آتش‌افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یکدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید. حرکت خبیثانه‌ای که تحت نام «حکومت اسلامی عراق و شام» در همان ماه‌های اولیه موفق شد با اغفال ده‌ها هزار جوان مسلمان، دو کشور بسیار اثرگذار و سرنوشت‌ساز عالم اسلامی عراق و سوریه را دچار بحران بسیار خطرناکی کند و صدها هزار کیلومتر مربع از اراضی این کشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراکز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران کارگاه و کارخانه و زیرساخت‌های مهم این کشورها از جمله، راه‌ها، پل‌ها، پالایشگاه‌ها، چاه‌ها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه‌های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گران‌بهای تاریخی و تمدن ملی آنها را با بمب‌گذاری از بین برده و یا سوزاندند.»


حاج قاسم در میدان

جنایت‌هایی که داغ آن همیشه بر دل مسلمانان می‌ماند

حاج قاسم روایتی از جنایات داعش را این گونه ترسیم کرده است: در این حادثه، جنایات بسیار دردناکی که غیر قابل نمایش است، رخ داد؛ از جمله سر بریدن کودکان یا پوست کندن زنده‌زنده‌ مردان در مقابل خانواده‌های خود، به اسارت گرفتن دختران و زن‌های بیگناه و تجاوز به آنان، سوزاندن زنده‌زنده‌ افراد و ذبح دسته‌جمعی صدها جوان. مردم مسلمان این کشورها متحیر از این طوفان مسموم، بخشی گرفتار خنجرهای برنده‌ جنایتکاران تکفیری گردیدند و میلیون‌ها نفر دیگر خانه و کاشانه‌ی خود را رها کرده و آواره‌ شهرها و کشورهای دیگر شدند. در این فتنه‌ سیاه، هزاران مسجد و مراکز مقدس مسلمانان تخریب و یا ویران گردید و بعضاً مسجد را به همراه امام جماعت و نمازگزاران آن با هم منفجر نمودند.


حاج قاسم، عزیزِ دل فاطمیون بود

فریب ۶ هزار جوان به اسم دفاع از اسلام!

و باز هم حاج قاسم از نقشه آمریکا همراه با ترفند فریب برای درگیری در جهان اسلام اینچنین پرده برداشت: بیش از ۶ هزار جوان فریب‌خورده‌ به نام دفاع از اسلام به‌ صورت انتحاری با خودروهای پر از مواد منفجره خود را در میادین، مساجد، مدارس، حتی بیمارستان‌ها و مراکز عمومی مسلمان‌ها منفجر کردند که در نتیجه این اعمال جنایتکارانه ده‌ها هزار مرد، زن و کودک بی‌گناه به شهادت رسیدند. تمامی این جنایت‌ها بنا به اعتراف عالی‌ترین مقام رسمی آمریکا که هم‌اکنون ریاست جمهوری این کشور را بر عهده دارد توسط رهبران و سازمان‌های مرتبط با آمریکا طراحی و اجرا گردیده است؛ کما اینکه همچنان این روش توسط رهبران کنونی آمریکا در حال طراحی و اجرا است.


عکس یادگاری یک رزمنده فاطمیون با حاج قاسم

وقتی فتوای مرجعیت سد راه نقشه آمریکا شد

با این وجود در ادامه این نامه، حاج قاسم از عاملی سخن به میان آورد که توانست مانع از پیشروی نقشه شوم آمریکا و متحدانش در منطقه شود: آنچه پس از لطف خداوند سبحان و عنایت خاص رسول معظم اسلام (ص) و اهل‌بیت گرانقدرش باعث شکست این توطئه‌ سیاه و خطرناک گردید، رهبری خردمندانه و هدایت‌های حکیمانه‌ حضرت مستطاب عالی و مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله‌ العظمی سیستانی بود که موجب بسیج کلیه‌ امکانات برای مقابله با این طوفان مسموم گردید. یقیناً پایداری دولت‌های عراق و سوریه و پایمردی ارتش‌ها و جوانان این دو کشور خصوصاً حشدالشعبی‌ مقدس و دیگر جوانان مسلمان سایر کشورها با حضور مقتدرانه و محوری حزب‌الله به رهبری سید پر افتخار آن، جناب سید حسن نصرالله نقش تعیین‌کننده‌ای در به شکست کشاندن این حادثه‌ خطرناک داشتند. 


بوسه رزمنده افغانستانی بر صورت سردار دل‌ها

خبر مسرت‌بخش: پایان سیطره‌ «داعش» این شجره‌ خبیثه‌ ملعونه

تصاویری از حضور سردار قاسم سلیمانی در میان رزمندگان مقاومت لحظاتی پس از آزادسازی شهر بوکمال

رهبر چه جوابی دادند؟

و شاید پاداش او به این خطاب رهبر انقلاب در پاسخ به نامه‌اش این باشد که مرقوم فرمودند: سردار پر افتخار اسلام و مجاهد فی سبیل‌ الله آقای سرلشکر حاج قاسم سلیمانی… اینجانب صمیمانه به شما تبریک می‌گویم و با این حال تأکید می‌کنم که از کید دشمن غفلت نشود. آنهایی که با سرمایه‌گذاری سنگین، این توطئه‌ شوم را تدارک دیده بودند آرام نخواهند نشست، سعی خواهند کرد آن را در بخشی دیگر از این منطقه و یا به شکلی دیگر دوباره به جریان افکنند. حفظ انگیزه، حفظ هوشیاری، حفظ وحدت، زدودن هر پسماند خطرناک، کار فرهنگی بصیرت‌افزا و خلاصه، آمادگی‌های همه‌جانبه نباید فراموش شود. شما را و همه‌ی برادران مجاهد از کشورهای عراق و سوریه و دیگران را به خدای بزرگ می‌سپارم و به همه‌ی شما سلام و دعا می‌کنم.

و این‌گونه بود که با رشادت‌های مدافعان حرم و با حضور در میدان و فرماندهی مقتدرانه حاج قاسم، پایتخت داعش «بوکمال» به تصرف جبهه مقاومت در آمد. در آن عملیات بزرگ، در آن سوی مرز نیروهای حشدالشعبی، قائم را تصرف کردند و از آن طرف هم نیروهای حیدریون عراقی و حزب الله و فاطمیون و زینبیون وارد بوکمال شدند و این گونه شد که سیطره داعش را تمام کردند.

دقیقاً بعد از عملیات بوکمال، آمریکایی‌ها رسماً اعلام کردند و به اسرائیل نایب خودشان در منطقه مجوز دادند که حاج قاسم را ترور کند و حدود ۲ سال بعد در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ در عملیاتی مذبوحانه در کشور عراق، این سردار بزرگ اسلام را در کنار ابومهدی المهندس ترور کردند و هر دو رهبر بزرگ مقاومت را به شهادت رساند.

انتهای پیام/م ر/

لینک کوتاه : http://riahnews.ir/?p=8014

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.